Místní poměry

Paňdžáb je sice pro turisty otevřený, ale každý druhý den noviny přinášejí zprávy o přestřelkách s extremisty. S bezpečnostními opatřeními, s nimiž se tu člověk setkává na každém kroku, je třeba počítat. Vstup do banky připomíná vstup do pevnůstky. Schodiště bývají obložena pytli s pískem, z pootevřených dveří čouhá hlaveň přinejmenším samopalu. Banka neočekává bezprostřední přepadení, žádné aktuální nebezpečí nehrozí. Je to tady tak stále z preventivních důvodů.

Jenom foťák je lepší nést v ruce než v batohu, kde se sice nese pohodlněji, ale tady na pohodlí nesejde. Do banky se s plným batohem na zádech nenasoukáte. Dveře jsou jen pootevřeny a v této poloze zajištěny silným řetězem. Díky tomu nemůže vcházet nebo naopak vycházet více než jen jediná osoba. Na ni se při vstupu okamžitě vrhnou dva vojáci s detektory na výbušniny.

Když v uzoučké ulici plné orientálního zmatku a tlačenice spatříte vojenský džíp s trčícím kulometem připraveným ke střelbě, není třeba propadat panice. Je to tu běžné, rutinní opatření.

1 komentář k “Místní poměry”

  1. Anonymka Píše:

    Jaká je zivotní úroven v Indii?

Zeptejte se