Rostliny a zvířata

Indie…Goa – řekli byste suchá země, ale není tomu tak všude. Díky mnoha řekám zde protékajícím, se může Goa pyšnit mnoha takovými háji. Na rozdíl od zbytku Indie zde můžete najít rozsáhlé džungle s množstvím zvěře. Pozor kam šlapete, hemží se to tu množstvím hadů, kterým by se moc nelíbilo, kdyby jim někdo přišlápl ocas. Ostatně komu také ano. Pouze se brání, sami by vás pravděpodobně nenapadli, pokud byste je svými činy nevyprovokovali. Pokud zrovna nejste afričtí křováci, kteří si na nich brousí svoje vytříbené reflexy, nezahrávejte si s nimi!

Jste-li milovníci tropického ovoce – vyskytuje se jich zde nepřeberné množství: ananas, mango, kešu, ořechy… jen si vybrat.

Hlasité šumění nedalekých stromů dolehne až k vašim uším. Šeptají svým tichým hlasem podivné příběhy – jazykem, jemuž ale nerozumíte. Pozvednete hlavy a zaposloucháte se do zvuků kokosového háje rozkládajícího se za pláží, na které právě stojíte; nádherná zeleň a obrovité kokosové ořechy zcela jistě upoutají vaše smysly. Kývají se ze strany na stranu v rytmu poryvů brízy, jež se žene kolem vás a klestí si cestu skrz kokosové palmy. Kynou vám na pozdrav. Odpovíte? Poctíte je svou návštěvou nebo se od nich odvrátíte a vrátíte se zpět na pláž?

Protřete si oči. Není to úžeh nebo účinek dehydratace? Je to skutečně to, co si myslíte? Trochu vás překvapuje, že tady v Indii nacházíte takovou krásu… nejste blázni, prostě akceptujte ten fakt, že Indie je země netušených možností.

Komentáře k “Rostliny a zvířata”

 1. martina Píše:

  dobrý den,chtěla bych se zeptat..proč jsou v indii jako posvátná zvířata krávy, a jestli se jich můžou lidé dotýkat,nebo je i dojit.. předem děkuji za odpověď

 2. valerie Píše:

  zabijeji zvirata?

 3. Cumacek Píše:

  Dobry den chci se zeptat na par otazek
  1. jak je přezdivana Mumbaj a čim je proslula?
  2.Ktery ptak je povazovan za indickeho narodniho ptaka?
  3. kdy byla Indie prohlasena za republiku
  Dekuji predem, prosim aby jste mi na me otazky odpovedeli na e-mail.

 4. kacka Píše:

  lidi!vsechny,ktery sahnou na kravu zabijou!ja tam byla!radsi tam nechodte!

Zeptejte se