Indie – hindština a angličtina

Oficiálními jazyky této druhé nejlidnatější země světa se staly hindština a angličtina. Pestré složení obyvatelstva dalo vzniknout i mnoha dalším odvětvím a formám domorodých jazyků – urdština, kašmírština, sindština, bengálština, sanskrt, bengálština, tamilština a mnoho dalších. Hindština a angličtina jsou ale nejvýznamněji zastoupené. Mnoho jazyků a mnoho etnických skupin tvoří nesourodost indické populace. V největším zastoupení jsou tu Hindustáni (39%), Telugové (8%), Bengálci (7,6%) a Maráthové (7,3%). Dalšími jsou Tamilové, Gudžarátci, Kannadové, Malajámci…

První civilizace tu vznikla již 2500 př.n.l. Pak ale přišel vpád Árjů, který změnil celé dějiny – říše začala vzkvétat a objevilo se i nové písmo – sanskrt. Indoevropské obyvatelstvo si tu v klidu prosperovalo až do 16. století, kdy tu vznikla britská Východoindická společnost, která začala se systematickou kolonizací kontinentu.

Mnoho bitev a krvavých půtek bylo během několika století vybojováno; bez výsledku pro původní obyvatele Indie, protože v 19. století vznikla Britská Indie. Zvedla se nová vlna odporu. Ta byla již úspěšnější, a tak se roku 1950 stala samostatná Indie demokratickou republikou. Zachovala si ale všechnu svoji tajemnost, zvyky a jazyk. Proto je také tak vyhledávaná a turisticky navštěvovaná.

Chtěli byste se na dovolené v Indii domluvit? Zdokonalte se v angličtině!
Kurzy angličtiny – Elvis.cz
Kurzy angličtiny – Ceet.cz
Kurzy angličtiny – Londoninstitute.cz

Chtěli byste se o angličtině a hindštině dozvědět více?
Profil angličtina – profesionalni-preklady.cz
Profil hindština – profesionalni-preklady.cz

Potřebujete překlad do angličtiny nebo hindštiny?
Překlady angličtina – Ceet.cz
Překlady hindština – Ceet.cz

Zeptejte se