Turismus

Pláže v letovisku Goa mají i jiný název. Říká se jim sun´n ´sand (slunce a písek). Táhnou se do délky 101 kilometrů a po většinu času jsou prázdné. V Indii nejsou nahuštěny jako třeba v Řecku, kde je velkým uměním najít si kousek místa pro sebe. A pro toho, kdo je spíše samotářský typ, jež nemá rád okounění ostatních, je Indie a Goa to pravé místo.

Po dlouhém nebo krátkém slunění, to jak si každý rozhodne, můžete navštívit restaurace Goi, které jsou v Indii také malé raritou. Kromě drůbeže a ryb si tu můžete objednat i vepřové a hovězí maso, i alkoholické nápoje jsou tu volně v prodeji.

Při procházkách tu nenaleznete žebráky, neznají tu chudobu, ani procesí nemocných leprou… Goa je nad tyto problémy povýšena.

Ale to není jediné, co se dá v Goi navštívit. Kromě toho, že se tu můžete válet po celý den na pláži, kde do vás bude slunko nemilosrdně pražit, nebo se koupat v moři, je tu také dostatek výletů, které by jistě stály za shlédnutí.

Písek a moře. Kráčíš po nádherné pláži, azurově modré se klene nad tebou, slunce svítí a vítr ti jemně sviští kolem uší, osvěžuje tvé tělo. V uších ti hučí příboj. Velké vlny dorážejí na pobřeží a skrápějí tě jemnou sprškou slané vody. Ohromeně sleduješ tenkou linii, kde se pobřeží svažuje dolů k moři. Jenom tenký pásek tě dělí od té vodní spousty.

Nohama se boříš do té jemnosti rozprostírající se pod tebou. Byl jsi na mnoha plážích, ale tak jemný písek jsi ještě nezažil. Doslova se jím brodíš. Nechce tě pustit ze svých spárů, jako by ti tajemnou řečí říkal, abys zůstal na místě, ale ty chceš jít dál. Toužíš poznat i ostatní části pláže, jež se táhne do dálky. Jsi v Goi, na nejdelších a nejkrásnějších plážích Indie.

1 komentář k “Turismus”

  1. Boháč Píše:

    Rád by jsem získal nějaké informace o možnostech potápění v lokalitě Goa , např. jaké lokality se tan navštěvují , cenové relace , a podobně … Dekuji mnohokrát Boháč

Zeptejte se